Pýtame sa intelektuálov

Čo znamená keď chlap povie „...je dobrá v posteli.“?

Zmes pornohviezdy a citlivej družky. Musí nato ísť divoko a v nasledujúcom momente byť strašne nežná. Čím menej zábran, tým lepšie. Stúpajúcu chuť však žena nesmie predstierať, musí sa naozaj odviazať. A ak ešte dokonca dokáže uspokojiť sexuálne požiadavky, tak je naozajstná kráľovná sexu. Muži pripustia ženám ich sexuálne kvality len vtedy, ak im ony dávajú najavo, akí sú v posteli borci. Ženy musia stonať, hrýzť, kričať a samozrejme pred nimi dosiahnuť vrchol. Ak to žena vie takto potvrdiť ( a občas je to naozaj tak, že sa jej to páči), tak sa muž začne v jej rukách roztápať ako vosk. Vtedy si zaslúži chlapské ocenenie, že je „dobrá v posteli“.

 

Naozaj si muži v puberte porovnávajú dĺžku svojich penisov a onanujú ako opreteky?

To robíme všetci, všetci, všetci! Čo iné majú robiť chalani, keď ich prepadne pohlavná zrelosť, obťažuje ich neustála erekcia a na party alebo na výlete sú už všetky dievčatá preč? (Len si to potom už nikto po 16-tke alebo najneskôr po pohlavnom styku nechce pripustiť.) Porovnávanie dĺžky penisov a onanovanie sa zakladá na tom, že muži stále pociťujú konkurenciu. Aj dlho po puberte sa im stáva, že na verejných záchodoch poškuľujú povedľa, aby porovnávali susedove vybavenie so svojim.

 

Je tehotenstvo pre ženu po 40-ke v pohode?

Medializované informácie  o starších prvorodičkách, hlavne zahraničných celebrít, vyvolávajú informácie, že otehotnieť sa dá v každom veku, ale opak je pravdou.

Fyziologicky má žena vajíčka vo vaječníkoch už od narodenia a ďalšie v priebehu jej života nevznikajú.  Ich zásoba a kvalita počas života ženy postupne klesá. Žena je naprogramovaná na tehotenstvo a pôrod v mladom veku, odporúča sa prvé dieťa vo veku okolo 25 až 27 rokov. Čiže tehotenstvo pre ženu po 40-ke nie je v pohode.  Nie sú fyziologicky stvorené na tehotenstvo v tomto a ani v neskoršom veku, napríklad ako 50-ročná. S vekom klesá aj kvalita vajíčok, preto stúpa aj riziko potratu, genetických ochorení, napríklad Downovho syndrómu.

 

Prečo muži vyžadujú fajku a ako to majú najradšej?

V ústach ženy sa spájajú tie najslastnejšie pocity. Môže nimi jemne bozkávať, vlhko lízať, pevne sať a dokonca jemne hryzkať. Ak toto žena s chuťou praktizuje na mužovom „najlepšom kúsku“, tak ten je blízko neba. Mužom sa páči ak nemusia nič robiť, len ležať a vychutnávať si, ako sa úplne oddávajú svojim slastným pocitom. Ústa ženy sa stávajú mnohostranným nástrojom lásky.

Čo však robia niektoré ženy pri tomto akte nesprávne?

Žujú, akoby jedli hotdog, zo  strachu pred udusením vkladajú váhavo žaluď do úst (to je nanič), alebo si na svoje prídu ich zúbky (to odstrašuje).

Najkrajšie to je, ak pri tom muž môže zavrieť oči a predstavovať si, ako jeho malý kamarát vkĺza do vlhkej jaskynky. Tam ho zo všetkých strán teplo, hlboko a mäkko prijmú, rytmicky sa s ním maznajú, až nakoniec...

Isté je, že žiadny muž by svoju spermu neprehltol len tak sám od seba! Napriek tomu to muži majú radi. Možno aj preto, lebo potom nemusia zakaždým priniesť vreckovky, ale môžu si vychutnať ten krásny pocit dokonalého vyprázdnenia.

 

Prečo muži aj v šťastných vzťahoch onanujú?

-Často ide jednoducho o náhradu uspokojenia, pretože partnerka nie je nablízku – alebo ho momentálne nechce z nejakej príčiny (zdravot. stav, hádka a pod).

Ešte jeden dôvod zohráva dôležitú úlohu – muž môže byť pri tom konečne sám sebou: rýchly nekomplikovaný, funkčný. Veľa mužov má hlboko vo vnútri strach z toho, že sexuálne zlyhajú a že nie sú pre svoje partnerky dostatočne dobrí  (pritom v iných oblastiach sa im pomerne darí si ju získať a cítia sa veľmi sebavedomí). To je hlavný dôvod, prečo sa muži uťahujú do absolútneho súkromia. kde im je najlepšou priateľkou pravá ruka.

 

Prečo sa mužom páči sex v trojke – ale len s dvoma ženami?

-Po prvé, v mužoch drieme pod povrchom ešte stále archaický pud ovládať druhé pohlavie. A

ťažko dostanete väčší priestor na demonštráciu svojej potencie, ako keď uspokojíte dve ženy za jednu noc.

Po druhé, ten kto nepociťuje bisexuálne chute, nepovažuje telo muža za estetické, práve naopak.

Tretí dôvod je však najdôležitejší: sex s dvoma ženami je aj duplikovaním zmyselnosti – hory žiadostivosti, more kože a pŕs. Dostatok podnetov pre horúce myšlienky – aj keď nakoniec sa žiadne z nich neuplatnia v praxi.

 

Prečo ženy predstierajú orgazmus?

Veľa žien si myslí, že musia byt pripravené a schopné. Pritom si však len zamieňajú mužskú fantáziu s realitou. A ak si pritom ešte myslia, že musia svoju neschopnosť nahrádzať divadlom, môžeme to nazvať chybným myslením. Pretože väčšina žien je schopná dosiahnuť orgazmus, skôr je príčinou neschopnosť muža, ktorý nedokáže svoju partnerku uspokojiť. Ak teda žena pri akte niečo hrá, odmeňuje len jeho neschopnosť, namiesto toho, aby svojmu mužovi jasne dala najavo, čo potrebuje a čo by mal robiť inak. Výrok „Stačí, ak vidím svojho muža šťastného“ je hlúposť. Tak sa žena pripravuje o šancu niečo zmeniť – a zažiť skutočné vrcholy.

Aké dôležité sú predstierané orgazmy pre ego muža?

Samozrejme, že sexuálny výkon je pre muža dôležitý. Ale neúprimnosť jednak narúša vzťah a po druhé, zmyslom vzťahu je, aby sa uspokojili sexuálne potreby oboch partnerov, a to čo možno najhravejšou formou. Ten, kto vníma sex ako skúšku výkonnosti voči partnerovi, čoskoro stratí túžbu.

Existujú páry, v ktorých žena nikdy nepredstiera orgazmus?

Všetko je otázkou komunikácie. Sex je prirodzená potreba. Ako jedlo. Niekedy, keď prídete domov, jeden povie „Už som sa po ceste najedol“ a ten druhý si spraví zopár chlebíčkov. Rovnako sa dá naučiť hovoriť bez úzkosti  a tabu o sexe. Úspešné páry to robia takto: Nerozprávajú si len o svojich kulinárskych záľubách, ale aj o tých sexuálnych.

Všimnú si muži ak žena orgazmus predstiera?

Pravdepodobne to zopár mužov dokáže zistiť. Väčšina sa však o to nezaujíma a radšej zostane v presvedčení, že uspokojili partnerku.

 

Vedia aj muži predstierať orgazmus? A robia to častejšie ako si ženy myslia?

-Vedia! Možnože nie tak presvedčivo (nakoniec môže žena jeho vrchol cítiť hmatom i čuchom a samozrejme vidieť). Napriek tomu to robia. Nie často ale stále častejšie. Najjednoduchšie je predstierať, ak používate kondóm, ktorý potom nenápadne odstránite. Alebo dúfate, že žena vo fáze rozkoše prehliadne stopy – dôkazy mužovho zakončenia. Krátko pred vrcholom prejavujú muži tak isto ako ženy rovnaké typické znaky predstierania orgazmu: až prehnané výkriky, stonanie a vulgárne slová – všetko čo mužovi pri opačnej situácii potvrdzuje, že žena len predstiera.

 

Je subkultúra BDSM choroba?

BDSM, nie je choroba, lebo choroba má svoju príčinu, priebeh a spôsob liečby. Je to jednoducho zameranie človeka, jeho orientácia. Je to zložka osobnosti človeka s ktorou sa človek narodí a táto orientácia sa formuje v priebehu vývoja jeho osobnosti. Medzi faktory, ktoré vplývajú na vývoj osobnosti človeka zaraďujeme dedičnosť, výchovu a prostredie v ktorom žije. Prejavy tejto spoločensky vnímanej deviácie (odchýlka, vybočenie od „normálu“) sú u každého jedinca individuálne. Zaujímavosťou však zostáva fakt, že čoraz viac svetových psychológov BDSM už nevníma ako sexuálnu deviáciu, ale ako spôsob kreativity sexu, zmysel pre sexuálnu, fantazijnú hru. Sexuológovia však dodnes nedokážu odpovedať či ide o záležitosť vrodenú alebo dedičnú. Stále je to predmetom výskumu. Napríklad Sigmund Freud tvrdil, že sexuálna deviácia, alebo sexuálne zameranie človeka vzniká fixáciou na určitý zážitok z raného detstva.

Z hľadiska fáz psychosexuálneho vývoja:

 

-orálna fáza: /narodenie - 1.rok/ - kľúčová zóna je ústna oblasť ; má dve podfázy: sanie (ako také) a orálno-agresívnu (zahŕňa nielen stimuláciu pier ale aj rast zubov). Prejavuje sa aj pud smrti – deštruktívna (...aj keď ho to bolí, stále hryzie). Dnes neoanalytici upozorňujú na spojenie slasti sexuálneho zážitku a bolesti.

 

-análna fáza: /1,5 – 3 roky/ - dochádza k presunu telesnej zóny na oblasť análnu. (slastný pocit buď zo zadržovania stolice alebo vyprázdňovania) Dieťa má možnosť samé sa rozhodnúť v spojitosti na odmenu či trest okolia. (ak sa vykakáš, resp. ak sa nepokakáš, tak...) Je na jeho rozhodovacej schopnosti aký súlad s okolím zvolí a prvý krát sa stretáva s určitým tlakom okolia.

 

-falická fáza: /4 – 6 resp. 7 rokov/ - prechod do oblasti genitálnej – najväčšia radosť stimulácie genitálií. Prejavuje sa záujem o nahé telo, zvlášť opačného pohlavia, masturbácia, štúdium milostných radovánok rodičov. Chlapci považujú svoj penis za pýchu, naopak dievčatá im ho závidia a považujú sa za defektné. V tejto fáze je vytváraný aj platonický vzťah k rodičom = intrafamiliárny (v vnútri rodiny) Oidipov komplex.

 

-latentná fáza: /6 – 12 rokov/ -  prežívanie libida ustupuje do pozadia; po vyriešení falických rozporov sa dieťa plne koncentruje na školu.

 

-genitálna fáza: /12 – 16 rokov/ - Oidipov komplex sa presúva extrafamiliárne (mimo rodinu navonok, napr. platonická láska k celebrite, spolužiakovi a pod.) Podľa Freuda tu psychický vývoj končí. Najdôležitejšia veková fáza je podľa neho do 6 rokov, potom si už do tých 15-tich iba skúša mimo rodinu, čo sa tam naučil.

 

Ak je teda človek fixovaný na niektorú fázu detského vývoja, tak sa môže v staršom veku stať, že sa mu budú páčiť tieto praktiky, resp. že si na ne človek v neskoršom veku spomenie a prepoja sa mu zážitky z detstva. Ako príklad môžeme uviesť ak bolo malému dieťatu pohodlnejšie byť pri prebaľovaní zafixované, v neskoršom veku sa môže uňho objaviť záľuba v bondage. Alebo v školskom veku pri branných cvičeniach, nosenie masiek, či protichemických plášteniek, to môže prerásť tiež na nosenie masiek pri sexe alebo  modifikácie používania latexu

 

Vo všeobecnosti sa dá však povedať, že existujú z praktického hľadiska 3 spôsoby, ako ľudia prídu k tomuto zameraniu:

1. som presvedčený, že som sa stým narodil

2. privedie ma k tomu partner (alebo to takýmto spôsobom objavím), ktorý tieto túžby má a zverí sa mi, a ja to potom z väčším či menším nadšením skúsim a môže ma to nejakým spôsobom osloviť. Nemusí ma však osloviť samotná podstata, ale už len ten fakt, že sa to páči môjmu partnerovi  (vzrušenie vzrušenia protistrany).

3. zažijem nejaký zážitok vo svojom reálnom živote, ktorý to vo mne prebudí, ale nedá sa s presnosťou povedať či pôjde o spúšťač, alebo o niečo, čo vo mne bolo naprogramované už od základu.

 

Ani sexuológovia nedokážu do dnešného dňa odpovedať či ide o záležitosť vrodenú, resp. dedičnú.

 

Je marihuana naozaj nebezpečná droga?

Marihuana, mnohými ľuďmi ospevovaná a mnohými zatracovaná. Už dlhšiu dobu je počuť debaty o tom, že by sa marihuana mala legalizovať, teda, že by jej užívanie nebolo trestné a bolo by povolené. Niekto s ňou má vlastnú skúsenosť. Niekto ju užil a nič sa nestalo. Niekto mohol mať „fajn“ pocit. A tak teda vzniká otázka, že prečo sa kvôli marihuane robí toľko kriku. Nie sú tu snáď horšie drogy? NIE SÚ!

 

Informovanosť o marihuane je veľmi malá, a aj keď nejaká je, tak je premiešaná rôznymi protichodnými informáciami a niekedy aj klamstvami. Z tohto dôvodu sme vybrali päť praktických dôvodov, prečo je marihuana droga a to droga nebezpečná.

 

1. MARIHUANA JE, ako všetky ďalšie drogy (extáza, pervitín alebo napríklad aj alkohol), JED. A preto marihuanové omámenie nie je nič iné než otrava.

2. MATIHUANA SA, ako ďalšie drogy, UKLADÁ V TUKOCH. Hlavná účinná látka marihuany je THC a tá sa nedá rozpustiť ani vo vode, ani v krvi, ani v moči. Dá sa rozpustiť iba v tukoch. To znamená, že sa ukladá v telesných orgánoch, ktoré tieto tuky obsahujú, ako je mozog, pohlavné žľazy, slezina, pľúca, pečeň. Odbúravanie je také pomalé, že i príležitostný konzument má drogu neustále v tele i po dlhšej dobe (týždne, mesiace).

3. MARIHUANA VPLÝVA NA PSYCHIKU človeka. Vymenujme iba niektoré – zraková halucinácia; spôsobuje poruchy pamäte a zmeny osobnosti, či nálad; vyvoláva úzkosť a paniku; zhoršuje reakčný čas.

4. MARIHUANA VPLÝVA NA FYZICKÝ STAV človeka. Vymenujme iba niektoré – riziko ochorenia na rakovinu je 5 až 10-krát vyššie než u fajčiarov cigariet; spôsobuje poruchy menštruačného cyklu a poruchy plodu; deformuje spermie a tým sa môže podieľať na neplodnosti mužov; spôsobuje nesprávne delenie buniek a vážne dedičné poškodenia.

5. MARIHUANA JE VSTUPNÁ BRÁNA k ďalším drogám. Cesta k ďalším drogám (pervitín, heroín) vedie väčšinou cez marihuanu. Podľa jedného prieskumu, ktorý sa robil v Holandsku, väčšina návštevníkov „kaviarní“, kde sa fajčí marihuana, súbežne užíva i iné drogy napr. kokaín.

 

© 2013 Všetky práva vyhradené.

Erotickontakt.sk