Pýtame sa intelektuálov

Aký je rozdiel medzi znásilnením a sexuálnym násilím?

Na začiatok treba povedať, že v oboch prípadoch ide o trestné činy, kde páchateľovi hrozí trest od 5 do 10 rokov. Znásilniť možno iba ženu vykonaním vaginálnej súlože proti jej vôli. Pri inom druhu sexuálneho styku alebo praktikách už pôjde o sexuálne násilie a obeťou môže byť nielen žena, ale aj muž.

 

Trestný čin znásilnenia:

Kto násilím alebo hrozbou bezprostredného násilia donúti ženu k súloži alebo kto na taký čin zneužije jej bezbrannosť, potrestá sa odňatím slobody na päť rokov až desať rokov.

 

Násilie sa realizuje s cieľom prekonať, alebo zamedziť vážne mienený odpor ženy a dosiahnuť súlož proti jej vôli. Chráni sa právo ženy slobodne rozhodovať o svojom pohlavnom živote.

 

Trestný čin sexuálneho násilia:

Kto násilím alebo hrozbou bezprostredného násilia donúti iného k orálnemu styku, análnemu styku alebo k iným sexuálnym praktikám alebo kto na taký čin zneužije jeho bezbrannosť, potrestá sa odňatím slobody na päť rokov až desať rokov.

 

Ako sa prosím vás zbaviť sexuálneho bezvetria v láske, aby sa náš vzťah časom nerozpadol len preto, že sme znudení? Aspoň jeden dobrý tip. Mám pocit, že sme vyhoreli.

Obyčajný nudný deň, stres, hádky – to môže spôsobiť útlm v sexuálnej oblasti. Tieto stavy sú v dnešných partnerských vzťahoch po určitom období pomerne časté. Ale dajú sa riešiť. Chce to len oživenie, taký vzájomný reštart. Skúste niečo z týchto tipov:

1. Zmena je život! Proti rutine každodenného života existuje jeden trik: Namiesto sexu vo vopred určené dni  v týždni(za predpokladu, že neochabol), vyprovokujte spontánnu „rýchlovku“. Čo tak milovanie v kuchyni, alebo na gauči.? Zapojte fantáziu.

2. Zmena – mimo domu. Prepadla vás vášeň, ale práve ste na plavárni, v obchode, alebo kine? Perfektné a dajte partnerovi hriešny návrh. Určite na takýto sexuálny zážitok len tak nezabudne. Ale pozor, aby vás nepristihli!

3. Vytvorte si love-box (krabicu lásky). Nie je s tým veľa práce a postará sa o kopec zábavy: Každý z vás si na papier napíše päť sexuálnych túžob. Poskladá ich a hodí do krabice. Každý večer sa vytiahne jeden papierik – a každé želanie musí byť splnené.

4. Miesto pre sex. Súložiť a nechať sa rozmaznávať celý víkend? Jednoducho si rezervujte izbu v hoteli od soboty do nedele a spravte si sexuálne nebo na zemi! Skúste to obohatiť nejakými úlohami z hry pre dospelých. Jednu veľmi zaujímavú nájdete aj tu na stránke.

5. Stránky lásky! Dobrá kniha o sexe alebo romantické milostné príhody sa veľmi rýchlo postarajú o vášeň  v posteli.

 

Jeden známy mi povedal, že by som nemala zapíjať lieky grapefruitovou šťavou . Je to naozaj pravda?

Váš známy mal pravdu. Lieky by sme mali zapíjať čistou vodou, tá je najneutrálnejšia. Grapefruitová šťava sa zakazuje preto, lebo práve šťava tohto citrusového ovocia môže blokovať enzýmy, ktoré podporujú odbúravanie niektorých liečiv. Predovšetkým u liekov, ktoré sa používajú proti vysokému tlaku a na choroby srdca, sa môžu do krvi dostať oveľa väčšie dávky, ako bolo zamýšľané.

 

Prečo človek pri sexe stoná?
Dá sa zistiť, či je stonanie "pravé"?
Niekedy si myslím, že moje stonanie je trápne. Mám ho potláčať?
Musí človek pri sexe stonať?

Kvôli telesnému vypätiu človek nemá silu vtesnať svoje vzrušenie do slov. V tomto okamihu je náročné používať slová a tak z úst vychádzajú vzdychy.

Spoľahnite sa na svoj inštinkt. Váš siedmy zmysel vám povie, či je všetko v poriadku. Pri väčšom vzrušení sa zrýchľuje pulz a telo sa stiahne do kŕča. To sú skutočné príznaky orgazmu.

Nie. Robte to, čo sa vášmu telu žiada. Nepotláčajte svoje pocity, lebo tým oslabíte dosiahnutie vrcholu. A máte orgazmus a stonáte pri ňom, každý rozumný partner vám bude za stony vďačný.

Nie. Sú ľudia, ktorí svoje vzrušenie prežívajú potichu. Ak by ste chceli partnera potešiť stonmi, ktoré sú falošné. len ho budete zavádzať, a on bude neskôr sklamaný, keď nato príde.

 

 

 

Keď muž podstúpi sterilizáciu, je okamžite neplodný?

Muž po absolvovaní takmer bezbolestného urologického zákroku smerujúceho k jeho neplodnosti, čiže sterilizácii, odborne nazývaného vazektómia, môže sexuálne žiť už po dobu 2 týždňov. Vtedy však ešte stále nie je 100% sterilný, keďže sa teoreticky v pohlavných žľaziach ešte stále môžu nachádzať spermie, schopné oplodniť ženu. Po vazektómii je potrebných aspoň 10 – 15 ejakulácií nato, aby sa vývodné semenné cesty zbavili skôr vytvorených spermií. Kvôli tomuto sa robia asi mesiac po zákroku kontrolné spermiogramy, či nie sú v ejakuláte obsiahnuté už žiadne spermie a ste považovaný za sterilného.

Ešte možno na okraj podotknúť že, pri vazektómii sa prerušia oba semenovody v dĺžke približne 1,5 cm. Pravdepodobnosť ojedinelého rizika spočívajúceho v ich opätovnom spontánnom spojení a spriechodnení je cca len 0,15%, resp. možnosti zdvojeného semenovodu (asi 1 z 1000 mužov). Kvôli tomuto sa sterilita potvrdzuje lekárom na kontrole po zákroku.

 

Aká žena dráždivo pôsobí na muža?

Žena, ktorá zaručene dráždivo pôsobí na muža, alebo inak „žena snov“, by mala  byť prirodzená, ale súčasne tajomná, mať poruke vždy nejaké prekvapenie a napriek tomu byť veselým a spontánnym kamarátom. Nemala by hneď kvákať o starých vzťahoch, nemala by sa správať nadradene, mala by byť šarmantná a inteligentne vtipná.

 

Čo znamená keď chlap povie „...je dobrá v posteli.“?

Zmes pornohviezdy a citlivej družky. Musí nato ísť divoko a v nasledujúcom momente byť strašne nežná. Čím menej zábran, tým lepšie. Stúpajúcu chuť však žena nesmie predstierať, musí sa naozaj odviazať. A ak ešte dokonca dokáže uspokojiť sexuálne požiadavky, tak je naozajstná kráľovná sexu. Muži pripustia ženám ich sexuálne kvality len vtedy, ak im ony dávajú najavo, akí sú v posteli borci. Ženy musia stonať, hrýzť, kričať a samozrejme pred nimi dosiahnuť vrchol. Ak to žena vie takto potvrdiť ( a občas je to naozaj tak, že sa jej to páči), tak sa muž začne v jej rukách roztápať ako vosk. Vtedy si zaslúži chlapské ocenenie, že je „dobrá v posteli“.

 

Naozaj si muži v puberte porovnávajú dĺžku svojich penisov a onanujú ako opreteky?

To robíme všetci, všetci, všetci! Čo iné majú robiť chalani, keď ich prepadne pohlavná zrelosť, obťažuje ich neustála erekcia a na party alebo na výlete sú už všetky dievčatá preč? (Len si to potom už nikto po 16-tke alebo najneskôr po pohlavnom styku nechce pripustiť.) Porovnávanie dĺžky penisov a onanovanie sa zakladá na tom, že muži stále pociťujú konkurenciu. Aj dlho po puberte sa im stáva, že na verejných záchodoch poškuľujú povedľa, aby porovnávali susedove vybavenie so svojim.

 

Je tehotenstvo pre ženu po 40-ke v pohode?

Medializované informácie  o starších prvorodičkách, hlavne zahraničných celebrít, vyvolávajú informácie, že otehotnieť sa dá v každom veku, ale opak je pravdou.

Fyziologicky má žena vajíčka vo vaječníkoch už od narodenia a ďalšie v priebehu jej života nevznikajú.  Ich zásoba a kvalita počas života ženy postupne klesá. Žena je naprogramovaná na tehotenstvo a pôrod v mladom veku, odporúča sa prvé dieťa vo veku okolo 25 až 27 rokov. Čiže tehotenstvo pre ženu po 40-ke nie je v pohode.  Nie sú fyziologicky stvorené na tehotenstvo v tomto a ani v neskoršom veku, napríklad ako 50-ročná. S vekom klesá aj kvalita vajíčok, preto stúpa aj riziko potratu, genetických ochorení, napríklad Downovho syndrómu.

 

Prečo muži vyžadujú fajku a ako to majú najradšej?

V ústach ženy sa spájajú tie najslastnejšie pocity. Môže nimi jemne bozkávať, vlhko lízať, pevne sať a dokonca jemne hryzkať. Ak toto žena s chuťou praktizuje na mužovom „najlepšom kúsku“, tak ten je blízko neba. Mužom sa páči ak nemusia nič robiť, len ležať a vychutnávať si, ako sa úplne oddávajú svojim slastným pocitom. Ústa ženy sa stávajú mnohostranným nástrojom lásky.

Čo však robia niektoré ženy pri tomto akte nesprávne?

Žujú, akoby jedli hotdog, zo  strachu pred udusením vkladajú váhavo žaluď do úst (to je nanič), alebo si na svoje prídu ich zúbky (to odstrašuje).

Najkrajšie to je, ak pri tom muž môže zavrieť oči a predstavovať si, ako jeho malý kamarát vkĺza do vlhkej jaskynky. Tam ho zo všetkých strán teplo, hlboko a mäkko prijmú, rytmicky sa s ním maznajú, až nakoniec...

Isté je, že žiadny muž by svoju spermu neprehltol len tak sám od seba! Napriek tomu to muži majú radi. Možno aj preto, lebo potom nemusia zakaždým priniesť vreckovky, ale môžu si vychutnať ten krásny pocit dokonalého vyprázdnenia.

 

© 2013 Všetky práva vyhradené.

Erotickontakt.sk