Pýtame sa intelektuálov

Vlastním zopár erotických hračiek na vlastné uspokojovanie. Nikdy som však na ich baleniach nenašla konkrétny návod ako sa o ne starať. Vedeli by ste mi v tejto veci nejako pomôcť?

No v prvom rade pri hraní som  sexhračkami  z umelej hmoty, latexu alebo gumy by ste mali používať lubrikačný gél na báze vody, pretože materiál sa môže olejom rozložiť a povrch by sa stal lepkavým. Asi netreba z hľadiska hygieny pripomínať, že to, čo patrí vám, by ste nemali dávať nikomu inému. Bodka! Ak sa hráte s viacerými, nech si každý používa svoju hračku. V tomto špecifickom prípade platí pravidlo, že ani tí najlepší priatelia sa nedelia so všetkým!

Rovnako, ako u všetkých ostatných vecí, ktoré sa dotýkajú vášho tela, alebo do neho vnikajú, použite na umývanie hračiek horúcu vodu a mydlo. Keď bol predmet použitý análne, mali by ste dávať pozor na to, aby bol používaný iba na tento účel! Odkladajte ho do iného obalu ako hračky pre pošvu.

Z dôvodu vlastného zabezpečenia by ste mali na každú hračku nasadiť kondóm. Zamedzí to tomu, že sa ním budú prenášať neviditeľné baktérie a uľahčí vám to čistenie.

 

Aký je rozdiel medzi chorobnou a normálnou žiarlivosťou?

Chorobná žiarlivosť  - je umelo živená žiarlivosť bez racionálnych dôvodov. Zvyčajne reaguje na akýkoľvek, najmä vymyslený podnet.

Čo sa týka normálnej žiarlivosti, pomenujme ju skôr Prirodzená – je výsledkom lásky a túžby byť pre druhého najvýnimočnejší a najlepší.

Pri tejto príležitosti si už môžeme spomenúť aj ostatné druhy:

Situačná – viaže sa na konkrétnu situáciu, napr. keď Vás žiarlivec vidí sedieť s kolegom na káve a podobne.

Konštitučná – prejavuje sa už počas detstva, keď jeden súrodenec žiarli na druhého. Pomerne často je výsledkom nesprávnej výchovy.

Projekčná – vzniká keď ste podviedli Vy. Zákonite si myslíte, že to isté môže urobiť aj partner.

 

Čo znamená nebinárny človek?

Niektoré spoločnosti, ako aj naša, majú tendenciu uznávať len dve pohlavia, mužské a ženské. Myšlienka, že existujú iba dve pohlavia, sa niekedy nazýva „rodová binárna“, pretože binárna znamená „má dve časti“ (mužskú a ženskú). Preto „nebinárny“ je termín, ktorý ľudia používajú na opis pohlaví, ktoré nespadajú do jednej z týchto dvoch kategórií, muž alebo žena.

Ľudia, ktorých pohlavie nie je mužské alebo ženské, používajú na svoj opis mnoho rôznych výrazov, pričom jedným z najbežnejších je nebinárny výraz. Ďalšie výrazy zahŕňajú genderqueer , agender , bigender a ďalšie. Žiadny z týchto výrazov neznamená presne to isté – ale všetky hovoria o skúsenostiach s pohlavím, ktoré nie je jednoducho mužské alebo ženské.

 

Aký je rozdiel medzi znásilnením a sexuálnym násilím?

Na začiatok treba povedať, že v oboch prípadoch ide o trestné činy, kde páchateľovi hrozí trest od 5 do 10 rokov. Znásilniť možno iba ženu vykonaním vaginálnej súlože proti jej vôli. Pri inom druhu sexuálneho styku alebo praktikách už pôjde o sexuálne násilie a obeťou môže byť nielen žena, ale aj muž.

 

Trestný čin znásilnenia:

Kto násilím alebo hrozbou bezprostredného násilia donúti ženu k súloži alebo kto na taký čin zneužije jej bezbrannosť, potrestá sa odňatím slobody na päť rokov až desať rokov.

 

Násilie sa realizuje s cieľom prekonať, alebo zamedziť vážne mienený odpor ženy a dosiahnuť súlož proti jej vôli. Chráni sa právo ženy slobodne rozhodovať o svojom pohlavnom živote.

 

Trestný čin sexuálneho násilia:

Kto násilím alebo hrozbou bezprostredného násilia donúti iného k orálnemu styku, análnemu styku alebo k iným sexuálnym praktikám alebo kto na taký čin zneužije jeho bezbrannosť, potrestá sa odňatím slobody na päť rokov až desať rokov.

 

Ako sa prosím vás zbaviť sexuálneho bezvetria v láske, aby sa náš vzťah časom nerozpadol len preto, že sme znudení? Aspoň jeden dobrý tip. Mám pocit, že sme vyhoreli.

Obyčajný nudný deň, stres, hádky – to môže spôsobiť útlm v sexuálnej oblasti. Tieto stavy sú v dnešných partnerských vzťahoch po určitom období pomerne časté. Ale dajú sa riešiť. Chce to len oživenie, taký vzájomný reštart. Skúste niečo z týchto tipov:

1. Zmena je život! Proti rutine každodenného života existuje jeden trik: Namiesto sexu vo vopred určené dni  v týždni(za predpokladu, že neochabol), vyprovokujte spontánnu „rýchlovku“. Čo tak milovanie v kuchyni, alebo na gauči.? Zapojte fantáziu.

2. Zmena – mimo domu. Prepadla vás vášeň, ale práve ste na plavárni, v obchode, alebo kine? Perfektné a dajte partnerovi hriešny návrh. Určite na takýto sexuálny zážitok len tak nezabudne. Ale pozor, aby vás nepristihli!

3. Vytvorte si love-box (krabicu lásky). Nie je s tým veľa práce a postará sa o kopec zábavy: Každý z vás si na papier napíše päť sexuálnych túžob. Poskladá ich a hodí do krabice. Každý večer sa vytiahne jeden papierik – a každé želanie musí byť splnené.

4. Miesto pre sex. Súložiť a nechať sa rozmaznávať celý víkend? Jednoducho si rezervujte izbu v hoteli od soboty do nedele a spravte si sexuálne nebo na zemi! Skúste to obohatiť nejakými úlohami z hry pre dospelých. Jednu veľmi zaujímavú nájdete aj tu na stránke.

5. Stránky lásky! Dobrá kniha o sexe alebo romantické milostné príhody sa veľmi rýchlo postarajú o vášeň  v posteli.

 

Jeden známy mi povedal, že by som nemala zapíjať lieky grapefruitovou šťavou . Je to naozaj pravda?

Váš známy mal pravdu. Lieky by sme mali zapíjať čistou vodou, tá je najneutrálnejšia. Grapefruitová šťava sa zakazuje preto, lebo práve šťava tohto citrusového ovocia môže blokovať enzýmy, ktoré podporujú odbúravanie niektorých liečiv. Predovšetkým u liekov, ktoré sa používajú proti vysokému tlaku a na choroby srdca, sa môžu do krvi dostať oveľa väčšie dávky, ako bolo zamýšľané.

 

Prečo človek pri sexe stoná?
Dá sa zistiť, či je stonanie "pravé"?
Niekedy si myslím, že moje stonanie je trápne. Mám ho potláčať?
Musí človek pri sexe stonať?

Kvôli telesnému vypätiu človek nemá silu vtesnať svoje vzrušenie do slov. V tomto okamihu je náročné používať slová a tak z úst vychádzajú vzdychy.

Spoľahnite sa na svoj inštinkt. Váš siedmy zmysel vám povie, či je všetko v poriadku. Pri väčšom vzrušení sa zrýchľuje pulz a telo sa stiahne do kŕča. To sú skutočné príznaky orgazmu.

Nie. Robte to, čo sa vášmu telu žiada. Nepotláčajte svoje pocity, lebo tým oslabíte dosiahnutie vrcholu. A máte orgazmus a stonáte pri ňom, každý rozumný partner vám bude za stony vďačný.

Nie. Sú ľudia, ktorí svoje vzrušenie prežívajú potichu. Ak by ste chceli partnera potešiť stonmi, ktoré sú falošné. len ho budete zavádzať, a on bude neskôr sklamaný, keď nato príde.

 

 

 

Keď muž podstúpi sterilizáciu, je okamžite neplodný?

Muž po absolvovaní takmer bezbolestného urologického zákroku smerujúceho k jeho neplodnosti, čiže sterilizácii, odborne nazývaného vazektómia, môže sexuálne žiť už po dobu 2 týždňov. Vtedy však ešte stále nie je 100% sterilný, keďže sa teoreticky v pohlavných žľaziach ešte stále môžu nachádzať spermie, schopné oplodniť ženu. Po vazektómii je potrebných aspoň 10 – 15 ejakulácií nato, aby sa vývodné semenné cesty zbavili skôr vytvorených spermií. Kvôli tomuto sa robia asi mesiac po zákroku kontrolné spermiogramy, či nie sú v ejakuláte obsiahnuté už žiadne spermie a ste považovaný za sterilného.

Ešte možno na okraj podotknúť že, pri vazektómii sa prerušia oba semenovody v dĺžke približne 1,5 cm. Pravdepodobnosť ojedinelého rizika spočívajúceho v ich opätovnom spontánnom spojení a spriechodnení je cca len 0,15%, resp. možnosti zdvojeného semenovodu (asi 1 z 1000 mužov). Kvôli tomuto sa sterilita potvrdzuje lekárom na kontrole po zákroku.

 

Aká žena dráždivo pôsobí na muža?

Žena, ktorá zaručene dráždivo pôsobí na muža, alebo inak „žena snov“, by mala  byť prirodzená, ale súčasne tajomná, mať poruke vždy nejaké prekvapenie a napriek tomu byť veselým a spontánnym kamarátom. Nemala by hneď kvákať o starých vzťahoch, nemala by sa správať nadradene, mala by byť šarmantná a inteligentne vtipná.

 

Čo znamená keď chlap povie „...je dobrá v posteli.“?

Zmes pornohviezdy a citlivej družky. Musí nato ísť divoko a v nasledujúcom momente byť strašne nežná. Čím menej zábran, tým lepšie. Stúpajúcu chuť však žena nesmie predstierať, musí sa naozaj odviazať. A ak ešte dokonca dokáže uspokojiť sexuálne požiadavky, tak je naozajstná kráľovná sexu. Muži pripustia ženám ich sexuálne kvality len vtedy, ak im ony dávajú najavo, akí sú v posteli borci. Ženy musia stonať, hrýzť, kričať a samozrejme pred nimi dosiahnuť vrchol. Ak to žena vie takto potvrdiť ( a občas je to naozaj tak, že sa jej to páči), tak sa muž začne v jej rukách roztápať ako vosk. Vtedy si zaslúži chlapské ocenenie, že je „dobrá v posteli“.

 

© 2013 Všetky práva vyhradené.

Erotickontakt.sk